Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe.

"Gościniec Betlejem" to doskonałe miejsce do spędzenia tradycyjnych polskich Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Obiekt jest położony w głębokim lesie. Piesze wędrówki pozwalają wypocząć, sprzyjają refleksjom.

Pobyt u nas to obcowanie z przyrodą, ciszą, spokojem.

Więcej szczegółów pod numerem telefonu:

605-675-065

lub

075-74-233-24

 

 Dnia 17 września 2014 r. zostały wręczone nagrody w  Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2014. Z radością chcieliśmy poinformować, że kategorii Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - BAZA NOCLEGOWA  zajęliśmy miejsce trzecie zdobywając 3035 głosów! Chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim tym, którzy oddali na nas swój głos. Dla nas jest to bardzo cenne wyróżnienie, dodatkowo mobilizuje i zobowiązuje do polepszania naszych usług w przyszłości oraz ciągłego rozwoju. Jeszcze raz dziękujemy!

   W odległości około 2 km od słynnego, barokowego zespołu klasztornego w Krzeszowie, w górach Kruczych, u podnóża Góry Anielskiej znajduje się zespół zabytkowy z XVII wieku pod nazwą Betlejem.

W ten uroczy zakątek wkomponowany jest budynek z 1810r., w którym obecnie znajduje się pensjonat. Od XVII wieku, kiedy zaczęto budować „Betlejem”, w miejscu obecnego gościńca znajdowała się prawdopodobnie pustelnia Eremity – strażnika tego miejsca. W XIX wieku po kasacie zakonu, służby leśne wybudowały tutaj dom, który służył im za schronienie oraz przechowalnie sprzętu. Po wielu latach rodzina niemiecka wydzierżawiła obiekt od burmistrza kamiennogórskiego i po modernizacji i rozbudowie urządziła w nim zajazd słynny na cała okolicę. Odbywały się tutaj wspaniałe festyny, wewnątrz i w ogrodzie, stały stoły, stoliki przy których popijano kuflowe piwo. Konie z bryczka obwoziły gości po leśnych zakamarkach. Na bazie tego nietuzinkowego miejsca powstał nasz gościniec – pensjonat, istniejący od 13 lat. Wierni tradycjom, pragniemy zachować tutaj dawny urok i pielęgnować stare dobre obyczaje, by nasi goście poczuli niepowtarzalny urok miejsca, w którym historia zostawiła ponad 300 – letni ślad